MERHABA!

 

Özgeçmişimi incelediğiniz için teşekkür ederim. Ancak bundan sonraki bölümlere geçiş için şifre gerekiyor. Nedeni de şöyle aslında:

 

Bu yıl, yani 7. sınıftayken başvurduğum proje yarışmalarında özgeçmiş yüklemem isteniyordu. Özgeçmişimi hazırlarken, aldığım eğitimleri, ödülleri tek tek yazmaya çalıştım. Hepsi bir kutuda dursa da onları düzenlemek epey vaktimi aldı.

Tüm belgeleri sıraladıktan sonra, özgeçmiş nasıl yazılır diye araştırmaya başladım ve özgeçmiş örneklerinin bulunduğu e-portfolyo sitelerini gördüm. Ama internet sitesi tasarımı hakkında hiç bilgim yoktu. İnternet sitesi tasarımını araştırırken de bu fotoğrafı gördüm. 

Benim belgelerim, ödüllerim gibi karışık içeriklerin sınıflandırarak ve tasarlanarak nasıl güzel bir sete yani siteye dönüşebileceğini Lego parçalarıyla anlatıyordu. İşte bu fotoğraf benim bu siteyi yapma kararımın nedeni oldu. Sadece özgeçmiş hazırlama ile başladığım süreç kişisel bloğa dönüştü bir anda. Pandemide evde çok vaktimiz olduğu için ailemle eski fotoğrafları da düzenledik. Sonrasında belge tarihlerime göre iPhoto’da fotoğrafları buldum, tüm fotoğraflarda zaman ve yer bilgilerinin bulunması çok işimi kolaylaştırdı. Böylece kişisel bloğum oluşmaya başladı.

Websitesi tasarımında da Eren Abinin sabırla bana WordPress araçlarını öğretmesiyle tam da istediğim gibi internet sitem oluşmuş oldu. Bundan sonra her etkinlikte burayı güncelleyeceğim. Böylece yapabildiklerimi veya yapamadıklarımı görerek hedeflerimi belirlemek istiyorum. 

 

Özgeçmiş nasıl yazılır diye araştırdığımda Prof. Dr. Ziya Selçuk’un, ‘özgeçmiş değil de öz gelecek yazın’ diye verdiği öğüdü gördüm. Bu sözü de bana ilham oldu ve hedeflerimi buraya yazmaya karar verdim.

 

Ancak bundan sonraki bölümler benim kişisel bloğum gibi olduğu ve benimle arkadaşlarımın fotoğrafları bulunduğu için şifre ile giriş koydum. Şifremi paylaştığım kişilerin de girebileceği şekilde tasarladım. Bu bakımdan anlayışınızı rica ediyorum.

 

Alp Özpamir

tr_TRTurkish